KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14023282
nr 1402 3282
Karl Nordlund
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Monogramsignerad, Signerad a tergo. Olja på duk, 57x44, yttermått inklusive ram: 67x54 cm
Karl Nordlund, svensk målare född 1916, död 2003 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:33:09
3/6 11:48:51